Polecamy
Książki na jesienne i zimowe wieczory – co warto przeczytać?
Książki

Książki na jesienne i zimowe wieczory – co warto przeczytać?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Ciepły kocyk, wygodny fotel, kubek gorącego kakao lub ulubionej herbaty, wciągająca książka – czy to nie brzmi jak plan idealny na długi, chłodny wieczór? Jeśli do jego wykonania brakuje Ci tylko świetnej książki, sprawdź poniższe propozycje.

Jesienią i zimą, gdy szybko robi się ciemno, a wieczory są długie, chętniej spędzamy czas w domu, oddając się ulubionym rozrywkom. W tym czasie warto nadrobić czytelnicze zaległości. Rynek wydawniczy obfituje w ciekawe pozycje, więc z pewnością każdy znajdzie coś dopasowanego do siebie. Przedstawiamy książki, które umilą nawet najchłodniejsze wieczory.

Beth O’Leary „W drogę”

To propozycja dla miłośników literatury obyczajowej z wątkami miłosnymi. Beth O’Leary już udowodniła, że potrafi pisać wzruszające i rozgrzewające powieści, a to jest jej najnowsza propozycja. Książka przedstawia perypetie pięciu bohaterów – Addie, jej starszej, pewnej siebie siostry, byłego chłopaka i jego aroganckiego przyjaciela oraz przypadkowo poznanego na Facebooku mężczyzny – którzy są zmuszeni wspólnie podróżować minicooperem. Czy coś może pójść nie tak podczas nieoczekiwanej wyprawy? Okazuje się, że wszystko!

Yaniv Iczkovits „Córka rzeźnika”

W tej zaskakującej powieści izraelskiego pisarza zakochają się fani trzymających w napięciu powieści łotrzykowskich. Akcja rozpoczyna się w Motolu, gdzie każdego dnia znikają mężczyźni. Nikogo to już nie dziwi, jednak gdy pewnej nocy znika Fania Kajzman, w miasteczku wrze. Co skłoniło Fanię do nagłej ucieczki? Wśród mieszkańców piętrzą się kolejne domysły. Przecież to nie do pomyślenia, aby kobiety zachowywały się jak mężczyźni. Prawda?

Max Czornyj „Pacjent”

Fani polskiego twórcy thrillerów na pewno nie będą zawiedzeni. Bohater jego najnowszej książki, komisarz Deryło, odbiera telefon ze szpitala. Podczas rozmowy odczuwa niepokojące wrażenie, że dyspozytorka nie wszystko mu mówi o jego partnerce, Tamarze Haler. Okazuje się, że kobieta nagle zniknęła po badaniach i nikt nie wie, gdzie jest. Komisarz odbierze kolejny telefon, tym razem od porywacza, który obieca wypuścić Tamarę, ale pod jednym warunkiem. Deryło będzie miał dwanaście godzin na wykonanie zadania. Czy mu się uda?

Małgorzata Czyńska „Kobiety z obrazów. Nowe historie”

Ta pozycja skradnie serca pasjonatom sztuki. Autorka, z wykształcenia historyczka sztuki, prezentuje opowieści o dziesięciu kobietach – artystkach, muzach i modelkach – bez których nie mogłoby powstać wiele znanych i podziwianych obrazów. Przedstawione historie ukazują trudną drogę, jaką musiały przejść te kobiety, oraz ich odwagę i determinację, ale przede wszystkim wypełniają lukę w historii sztuki, którą zwykło się opowiadać z męskiej perspektywy.

Katarzyna Puzyńska „Chąśba”

Katarzyna Puzyńska zdobyła popularność jako autorka kryminałów, tymczasem jej nową powieść można przypisać do fantasy, choć i w niej nie zabraknie morderstwa i zagadki do rozwiązania. W historii Puzyńskiej los złączy trzech, niemających ze sobą nic wspólnego, bohaterów – kapryśnego starca z drewnianą nogą, niepozornego młodzieńca i pyskatą dziewczynę. Zamir, Strzebor i Mora będą musieli razem wyruszyć w podróż, mimo że nie znają jej celu. Mają tylko jedną wskazówkę, ale nie wydaje się ona zbyt przydatna.

zdj. główne: GeriArt/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zabawa i nauka z wykorzystaniem zabawek latających dla poprawy integracji sensorycznej u dzieci
Zabawa i nauka z wykorzystaniem zabawek latających dla poprawy integracji sensorycznej u dzieci
Poznaj korzyści płynące z łączenia zabawy i nauki poprzez zabawki latające, które wspomagają rozwój integracji sensorycznej u dzieci.
Jak wybrać idealny laptop dla profesjonalisty? Porównanie serii ThinkPad
Odkryj kluczowe aspekty wyboru każdego laptopa dla profesjonalisty. Analizujemy serię Lenovo ThinkPad, aby pomóc Ci podjąć najlepszą decyzję.
Jak wybrać idealną koszulę do porodu – praktyczne porady i wskazówki
Jak wybrać idealną koszulę do porodu – praktyczne porady i wskazówki
Zyskaj praktyczne wiedzę o wyborze idealnej koszuli do porodu. Dowiedz się, jakie materiały i fasony są najwygodniejsze, aby ten wyjątkowy czas był jak najbardziej komfortowy.
Ostatnie wpisy