Polecamy
Jak szybko rozmrozić mięso?
Gotowanie

Jak szybko rozmrozić mięso?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nadmiar niewykorzystanego mięsa dobrze jest zamrozić, aby móc je wykorzystać ponownie, a nie spisywać na straty. Problemem może okazać się jego szybkie przygotowanie do dalszego gotowania. Jak rozmrozić mięso? Jest na to kilka sposobów!

Rozmrażanie mięsa krok po kroku

Pamiętaj o tym, że wkładając mięso do zamrażalnika, powinno być ono już poporcjowane. W innym przypadku, może być bardzo trudno rozdzielić jeden plasterek schabu od drugiego czy filety z kurczaka na mniejsze porcje.

Często wykłada się mięso na blat, aby po prostu osiągnęły temperaturę pokojową. Nie jest to dobra praktyka, ponieważ zbyt długie przebywanie surowego mięsa w ciepłym pomieszczeniu, może powodować rozwój bakterii. Jeśli korzystasz z tej metody, kontroluj mięso i w odpowiednim momencie przełóż je do lodówki.

Aby szybko odmrozić mięso, możesz je zanurzyć w wodzie. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby wymieniać ją co pół godziny. Woda musi być też zimna.

Najlepszym sposobem jest włożenie mięsa prosto z zamrażarki do lodówki. Jest to jednak metoda dość wolna, dlatego lepiej zaplanować ją z wyprzedzeniem. Takie mięso może się rozmrażać nawet kilkanaście godzin.

Mięsa nie wolno też zamrażać ponownie, dlatego koniecznie po odmrożeniu, musisz poddać je obróbce termicznej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak dobrać odpowiednie obuwie do stylizacji na różne okazje?
Jak dobrać odpowiednie obuwie do stylizacji na różne okazje?
Dowiedz się jak dobrać obuwie do stylizacji na różne okazje. Czytając ten artykuł nauczysz się łączyć różnego rodzaju buty z ubraniami, aby twoja stylizacja była zawsze na najwyższym poziomie.
Jak dobrać idealną sukienkę na chrzest? Porady i inspiracje
Jak dobrać idealną sukienkę na chrzest? Porady i inspiracje
Szukasz idealnej sukienki na chrzest? Dowiedz się, jak dobrać styl i kolor sukienki odpowiedni do takiej okazji. Czerp inspirację i porady od naszych ekspertów w tym artykule.
Odkrywaj nowe smaki: eksperymenty w kuchni dla amatorów
Odkrywaj nowe smaki: eksperymenty w kuchni dla amatorów
Zanurz się w fascynujący świat kulinariów i odkryj ekskluzywne smaki przygotowując wspaniałe potrawy w komforcie swojej kuchni. Porady i inspiracje dla amatorów pasjonujących się sztuką gotowania.
Ostatnie wpisy